Wernisaż poplenerowy

Data publikacji: 8 lipca 2024
wernisaż prac powstałych podczas międzynarodowych plenerów malarskich w pałacu w Nakle Śląskim

7 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim odbył się wernisaż prac powstałych podczas tegorocznego Międzynarodowego Pleneru Artystycznego. 24 artystów posługujących się różnymi technikami, stworzyło kolekcję obrazów, które aktualnie można podziwiać na wystawie w Centrum Kultury Śląskiej .

W wernisażu uczestniczyli starosta Adam Chmiel i członek zarządu powiatu Dariusz Szopa. Starosta podziękował wszystkim artystom za zangażowanie i udział w plenerach oraz pogratulował uczestnikom talentu. Wśród artystów byli m.in. przedstawiciele partnerskiego powiatu Erlangen- Hochstadt i czeskiej gminy Kutnej Hory, jak również z Kijowa i różnych regionów Polski.Na wykonanych pracach zostały utrwalone miejsca kojarzone z powiatem tarnogórskim w artystycznej kreacji.

Międzynarodowe Plenery Artystycznie są organizowane we współpracy z Urzędem Miasta w Tarnowskich Górach. W tegorocznym plenerze uczestniczyli: Beata Hetmańczyk, Darius Schinke, Andrian Babok, Magdalena Boczulak, Svitlana Klymenko, Lenka Cisar, Vladimir Cisar, Nina Stadnik, Gabriele Jost, Katarzyna Karkoła, Michał Ogiński, Bernadetta Nowak, Irena Ogonek, Grażyna Lomosik-Gemza, Halina Nogalska, Ewa Bartosz-Mazuś, Mieczysław Filipiak, Martin Sachs, Elizabeth Koy, Günter Neumann, Ina Schinke, Barbara Różanowicz, Waldemar Preweda, Zofia Trzepióra-Noga.

Serdecznie gratulujemy wszystkim artystom pięknych prac i dziękujemy za zaangażowanie w tegoroczny plener.