Erasmus+ tarnogórski UTW na Krecie

Data publikacji: 2 października 2024

Grupa osób stojących obok siebie do wspólnego zdjęcia. W tle w tle kamienny łuk i błękitne niebo.

20 września 2024 roku dziesięcioosobowa grupa słuchaczy tarnogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyruszyła na Kretę do miasta Rethymno na kurs pn. „Mobilność kadry Tarnogórskiego UTW szansą na rozwój oferty edukacyjnej organizacji”.

Projekt realizowany w ramach programu Erasmus+, akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób (Edukacja dorosłych).

Uczestnicy wzięli udział w zajęciach językowych prowadzonych w czasie zwiedzania Rethymno – miasta, które na przełomie XVI i XVII wieku było głównym ośrodkiem nauki i sztuki. Podczas pierwszych warsztatów „Expressing ourselves” analizowali mit o Minotaurze i Tezeuszu, odkrywając jego głębsze znaczenie w kontekście walki z lękami i obawami. Wykład „History of Art” otworzył przed słuchaczami perspektywę poznania rozwoju sztuki od prehistorii aż po współczesność.

Źródło: Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku.