27 kwietnia 2025 roku w Kaletach odbył się już po raz czwarty rodzinny piknik pod hasłem „Rajzowanie po kalyckich stanicach”. Powiat Tarnogórski był współorganizatorem wydarzenia.
Rajzowanie trwało od 13:00 do 20:00. Frajdę mieli nie tylko najmłodsi, którzy mogli zdobyć medale za odwiedzenie wszystkich czterech stanic i zebranie czterech pieczątek. A było to nie lada wyzwanie, bo do przejechania — w zależności od obranej trasy — było około 20 km. Wyzwania podjął się również Starosta Tarnogórski Adam Chmiel, który na trasie spotkał się z Burmistrzem Miasta Kalety, Klaudiuszem Kandzią.
Każda stanica oferowała ciekawe atrakcje dla uczestników. Były: miasteczko ruchu drogowego, mobilne muzeum rowerów, „wykręcanie” koktajli siłą własnych nóg, zagadki i łamigłówki przygotowane przez Nadleśnictwo Świerklaniec, a także prezentacja eksponatów Tyskiego Koła Łowieckiego. W Stanicy Donnersmarcka można było skorzystać z punktu serwisowego dla rowerów, a najmłodsi napędzali siłą nóg tor dla wyścigówek. W każdej stanicy znajdowały się punkty gastronomiczne dla strudzonych rowerzystów.
Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. Nawet chłodna aura nie ostudziła zapału uczestników.
















