Zapach i smak świąt: konkurs kulinarny w Nakle Śląskim

Data publikacji: 9 grudnia 2025

We wtorek, 9 grudnia br., w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim odbył się konkurs kulinarny „Świąteczna Sztuka Kulinarna: Tradycja i Nowoczesność”. W wydarzeniu uczestniczył Członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego Dariusz Szopa, który wraz z gośćmi miał okazję podziwiać kunszt młodych adeptów sztuki kulinarnej.

Do rywalizacji przystąpiło osiem dwuosobowych drużyn, które miały za zadanie przygotować potrawy w co najmniej dwóch z trzech kategorii: zupa, danie zasadnicze oraz deser. Zespoły zaprezentowały wyjątkowe, świąteczne menu – od tradycyjnego barszczu z uszkami, przez wykwintne ryby w nowoczesnej odsłonie i wytrawne pierożki, aż po różnorodne słodkości: serniki, makówki czy ciasta drożdżowe.

Prace uczestników oceniało jury złożone z uznanych szefów kuchni:

  • Carlo Bognolo – Restauracja La Tavola,
  • Sebastian Humski – Hotel SPA Laskowo,
  • Krzysztof Peć – Restauracja Kaktus Kato Koncept Kulinarny.

Jak podkreślali jurorzy, poziom konkursu był wyjątkowo wysoki, a wybór najlepszych dań stanowił prawdziwe wyzwanie.

W wydarzeniu uczestniczyli również: poseł na Sejm Tomasz Głogowski, Radny Powiatu Tarnogórskiego Jarosław Czapla, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Ewa Brachaczek, Burmistrz Miasteczka Śląskiego Tomasz Respondek, a także dyrektor ARiMR w Częstochowie Lesław Siedlak oraz Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Marek Bieniek.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości, zaangażowania i wyjątkowej dbałości o smak oraz estetykę potraw.

Zadzwoń teraz