Moje powodzenia edukacyjne kluczem do sukcesu zawodowego

logo UE poziom efs

Powiat Tarnogórski realizował projekt p.n.: „Moje powodzenia edukacyjne kluczem do sukcesu zawodowego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, dla osi priorytetowej XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego; dla działania 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego; dla poddziałania 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego – konkurs.

Termin realizacji: 01.09.2018 – 31.12.2020

Cel projektu to podniesienie jakości oferty kształcenia ogólnego w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach poprzez zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego i niemieckiego, kółka zainteresowań z języka angielskiego i warsztaty z doradztwa edukacyjno-zawodowego, zajęcia oparte na metodzie eksperymentu z matematyki, fizyki i geografii, w tym zajęcia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W ramach projektu wsparciem w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych zostało objętych 110 uczniów/uczennic kształcących się w technikum i liceum. Wyposażone zostały dwie pracownie matematyczne oraz pracownia fizyczna i geograficzna.

Wartość całkowita: 415 379,89 zł

Koszty kwalifikowane: 415 379,89 zł