Celebrytki z Orzecha w odwiedzinach u starosty

Data publikacji: 1 grudnia 2021
Starosta Krystyna Kosmala, wicestrosta Sebastian Nowak oraz kilka kobiet w ubraniach

Miło jest wspomagać wyjątkowe i ciekawe inicjatywy, a jeszcze milej, gdy niespodziewanie otrzymuje się ciepłe słowo w zamian. Panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej w Orzechu, pokazały kolejny raz klasę samą w sobie. Dzisiaj, podczas spotkania w starostwie zgodnie oświadczyły, że nie tylko wsparcie finansowe jest ważne, ale także każde inne działanie, które wspomaga organizacje, którą reprezentują.

Piękne Panie ze stowarzyszenia, ubrane w przepiękne stroje ludowe, odwiedziły starostę Krystynę Kosmalę oraz wicestarostę Sebastiana Nowaka,, czym zrobiły wszystkim miłą niespodziankę. Otóż Panie przyniosły lalki, o których ostatnio pisaliśmy, czyli „śląską Barbi i Kena”, ubrane w własnoręcznie wykonane stroje ludowe.

To właśnie ten projekt wzbudził najwięcej pozytywnych emocji, a sam pomysł i stroje lalek zrobiły furorę w mediach internetowych i telewizji. „STRÓJ ŚLĄSKI-ROZBARSKI NA MODELACH LALEK”

Nie można tutaj nie wspomnieć o pozostałych projektach czyli:

„GYMIZA NASZY OMY”

„KRĘCENIE KORONY DOŻYNKOWEJ”

Serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkim członkom stowarzyszenia nowych pomysłów oraz sukcesów na skalę europejską.